کلینیک ارتوپدی سپنتا

[mn_kkstar]

هزینه فیزیوتراپی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه فیزیوتراپی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟ این سوالی است که ذهن شما و بسیاری از کسانی که می بایست به فیزیوتراپی مراجعه کنند، مشغول می کند. یکی از مسائل بسیار مهم در درمان برای همه ما اطلاع از هزینه ها می باشد، به ویژه که هزینه های درمان به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این هزینه ها تحت تاثیر برخی عوامل کاهش پیدا می کنند و الزامی وجود ندارد شما کل هزینه را پرداخت کنید. به عنوان مثال بیمه می تواند بخشی از آن را پوشش دهد و شما تنها بخشی از آن را پرداخت کنید. حال بسته به نوع بیمه یا خدمات درمانی که دارید، این سهم متفاوت خواهد بود. در این مطلب می خواهیم این هزینه ها را با مراجعه به بهترین مرکز فیزیوتراپی پونک تهران مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه فیزیوتراپی سال 1402

انواع هزینه فیزیوتراپی

در این بخش از مقاله هزینه فیزیوتراپی در سال ۱۴۰۳ را به طور خلاصه برای شما جمع آوری کردیم. میزان خدماتی که همراه با فیزیوتراپی دریافت می کنید، می توانند به طور قابل توجهی این هزینه را تغییر دهند. هزینه ها به ترتیب در این بخش آورده شده اند:

هزینه برای هر جلسهنوع خدمات
۱۴۰.۰۰۰ الی ۲۵۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی دست
۱۶۰.۰۰۰ الی ۳۰۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی شانه
۱۵۰.۰۰۰ الی ۲۵۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی زانو
۱۴۰.۰۰۰ الی ۳۰۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی پا
۱۸۰.۰۰۰ الی ۲۵۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی کمر
۱۵۰.۰۰۰ الی ۲۸۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی لگن
* هزینه ها به تومان می باشد.

هزینه خدمات به طور کلی در بخش زیر آورده شده اند:

هزینه برای هر جلسهخدمات
۱۴۰.۰۰۰ الی ۲۰۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی برای یک ناحیه
۱۸۰.۰۰۰ الی ۳۰۰.۰۰۰ هزار تومانفیزیوتراپی برای دو ناحیه
۲۰۰.۰۰۰ الی ۳۵۰.۰۰۰ هزار تومانلیزر پر توان
۱۰۰.۰۰۰ الی ۱۸۰.۰۰۰ هزار تومانلیزر کم توان
۱۰۰.۰۰۰ الی ۱۵۰.۰۰۰ هزار تومانتمرین درمانی تخصصی
* هزینه ها به تومان می باشد.

عوامل موثر بر هزینه فیزیوتراپی

محل انجام خدمات فیزیوتراپی

یکی از مهم ترین عواملی که در تعیین هزینه فیزیوتراپی موثر است، مرکز درمانی است که مراجعه می کنید. شاید کم و بیش شنیده باشید که فیزیوتراپی هم در کلینیک و هم در منزل بیمار انجام می شود. طبیعتا هنگامی که درمان در منزل بیمار انجام شود، علاوه بر هزینه فیزیوتراپی و دستمزد فیزیوتراپ، هزینه های ایاب و ذهاب و جابجایی تجهیزات نیز اضافه خواهد شد. بنابراین فیزیوتراپی در منزل از مراجعه به کلینیک گران تر خواهد بود.

برای اطلاع از هزینه فیزیوتراپی در سال ۱۴۰۳ کلیک کنید.

دولتی یا خصوصی بودن کلینیک فیزیوتراپی

دولتی یا خصوصی بودن کلینیکی که مراجعه می کنید هم تا حدودی روی هزینه ها تاثیر می گذارد. همانطور که می دانید در مراکز دولتی بخش اعظمی از هزینه ها از جمله هزینه های خرید تجهیزات، اجاره یا خرید کلینیک توسط دولت تامین می شود. این موضوع در مراکز خصوصی متفاوت است و تمامی هزینه ها توسط شخص سرمایه گذار تامین می شود. مراکز خصوصی با توجه به هزینه ای که دریافت می کنند، خدمات با کیفیتی نیز ارائه می دهند. بسیاری از بیمارانی که به مراکز دولتی مراجعه می کنند از کیفیت پایین خدمات دریافتی و وقتی که برای آنها گذاشته می شود، شکایت می کنند.

تعداد جلسات فیزیوتراپی

از دیگر عوامل موثر بر هزینه فیزیوتراپی تعداد جلسات درمانی است. هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه درمان نیز بیشتر می شود. برای فیزیوتراپی نمی توان تعداد جلسات را تعیین کرد و باید روند بهبودی را برآورد کرد. بسیاری از پزشکان ابتدا ۱۰ و ۲۰ جلسه را برای بیماران تعیین می کنند. علت متفاوت بودن آنها نیز شرایط بیمار است. بیمارانی که مشکل دیسک کمر دارند با ۱۰ جلسه وضعیت بهتری پیدا می کنند. در مقابل بیمارانی که جراحی تعویض مفصل زانوی یا عمل دیسک کمر داشتند، این موضوع برای آنها متفاوت است و نیاز به ۲۰ جلسه فیزیوتراپی دارند.

قیمت فیزیوتراپی

تعداد ناحیه تحت درمان

در تعیین هزینه فیزیوتراپی تعداد نواحی تحت درمان نیز موثر هستند. به عنوان مثال هزینه فیزیوتراپی برای فردی که تنها نیاز به فیزیوتراپی زانو دارد با فردی که در نواحی مختلف مثل زانو و کمر نیاز به درمان دارد، متفاوت است.

نوع درمان

درمان با فیزیوتراپی شامل خدمات متنوعی از جمله ماساژ درمانی، آب درمانی، لیزر درمانی، تمرین درمانی، الکتروتراپی و سایر خدمات می باشد. هزینه فیزیوتراپی در هر کدام از انواع درمان ها متغیر خواهد بود.

میزان آسیب دیدگی

در تعیین هزینه فیزیوتراپی عامل تاثیرگذار دیگری هم وجود دارد که مربوط به میزان آسیب عضو است. برای تعیین آسیب دیدگی ناحیه تحت درمان پزشک آزمایشات، عکسبرداری و MRI تجویز می کند. پس از تشخیص میزان آسیب دیدگی و با بررسی پیچیدگی روند درمان هزینه تعیین می شود.

آیا بیمه تاثیری در هزینه فیزیوتراپی دارد؟

برای آنکه بدانید آیا هزینه فیزیوتراپی با بیمه کمتر می شود یا خیر، ابتدا باید به این دو سال پاسخ بدهید:

آیا شرکت بیمه گذار شما خدمات فیزیوتراپی را تحت پوشش قرار می دهد؟

کلینیک یا مرکز فیزیوتراپی که به آن مراجعه می کنید، با شرکت بیمه شما قرارداد دارد؟

در صورتی که هر پاسخ هر دو سوال مثبت باشد، مقدار قابل توجهی از هزینه ها توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد و نیازی به نگرانی در این مورد ندارید.

سوالات متداول

هزینه فیزیوتراپی در بیمارستان دولتی با خصوصی چقدر فرق دارد؟

چندان تفاوتی با هم ندارند اما کیفیت خدماتی که در یک مرکز خصوصی دریافت می کنید بسیار بالاتر است.

هزینه فیزیوتراپی با دفترچه تامین اجتماعی چقدر کمتر می شود؟

معمولا مبلغ فرانشیز از کل هزینه کسر می شود و هزینه باقی مانده توسط بیمار پرداخت می شود. فرانشیز نیز چیزی حدود ۳۰ درصد می باشد.

هزینه فیزیوتراپی با بیمه تکمیلی چقدر است؟

معمولاً بیمه تکمیلی درصدی از هزینه های فیزیوتراپی را به صورت سالانه مشخص می کند. به عنوان مثال شما تنها می توانید به میزان ۲۰ میلیون خدمات فیزیوتراپی دریافت کنید. این هزینه متفاوت است و شما با توجه به نوع بیمه تکمیلی که دارید باید آن را ارزیابی کنید.

کلام پایانی

در این مطلب هر آنچه می توانست در مورد هزینه فیزیوتراپی به شما کمک کند را بیان کردیم. یک بازه از هزینه ها را برای فیزیوتراپی هر ناحیه مشخص کردیم. علاوه بر این هزینه های کلی توانبخشی را در ادامه همراه با هزینه ها بیان کردیم. عواملی که می توانند روی این هزینه ها تاثیر بگذارند، در ادامه بیان شدند و در نهایت به سوالات شما عزیزان پاسخ داده شد. در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه می توانید در انتهای مقاله و در بخش دیدگاه ها آن را با ما به اشتراک بگذارید. سوالات در اسرع واقت پاسخ داده خواهند شد.

سنجش تراکم استخوان

دکتر حبیب رشادی

جراح و متخصص استخوان و مفاصل عضو انجمن آسیب های ورزشی، جراحی زانو و آرتروسکوپی اروپا دوره های تکمیلی جراحی های تعویض مفصل زانو و آسیب های ورزشی از انگلستان دوره های تکمیلی جراحی بازسازی منیسک و رباط های صلیبی از اتریش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *