کلینیک ارتوپدی سپنتا

[mn_kkstar]

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در تهران چقدر است؟

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در تهران چه قدر است؟ یکی از بزرگترین و اصلی ترین دغدغه های بیمارانی که قصد انجام جراحی تعویض مفصل زانو را دارند، هزینه تعویض مفصل زانو می‎‌باشد. هزینه تعویض مفصل زانو تحت تاثیر عوامل مختلف متغیر خواهد بود. این هزینه ها در تمام افراد یکسان نبوده و در هر فرد متفاوت می‌باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره هزینه تعویض مفصل زانو برای شما بیان کنیم، با ما همراه باشید.

عوامل موثر در هزینه عمل تعویض مفصل زانو

قیمت تعویض مفصل زانو به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که هرکدام را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می‌دهیم. در صورتی که علائم آسیب مفصل زانو را مشاهده کردید برای معاینه و اطلاع از هزینه عمل زانو باید فورا به پزشک مراجعه کنید. قیمت عمل تعویض مفصل زانو به موارد متعددی مثل مهارت و تجربه پزشک جراح ارتوپد، وضعیت مفصل و میزان تخریب آن، هزینه های بیمارستان و مرکز جراحی، هزینه خرید مفصل مصنوعی زانو و … وابسته است. جهت خرید مفصل مصنوعی زانو باید به پزشک مراجعه کرده تا نوع و سایز مفصل جایگزین را به طور تخصصی مورد بررسی قرار دهند. البته باید توجه داشته باشید که قیمت مفصل مصنوعی زانو و هزینه تعویض مفصل زانو با توجه به نوسانات ارز متغیر خواهد بود و قیمت مشخصی را نمی‌توان برای آن تعیین کرد. با این حال در ادامه به فاکتورهای موثر در هزینه تعویض مفصل زانو می‌پردازیم:

مهارت و تجربه جراح

در عمل آرتروپلاستی زانو یا همان عمل تعویض مفصل زانو میزان مهارت و تجربه کاری پزشک جراح بسیار تاثیرگذار است. به میزانی که مهارت پزشک بیشتر باشد دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهد کرد. اما توصیه می‌شود صرفا به دلیل هزینه زیاد از انجام عمل آرتروپلاستی زانو با بهترین متخصص ارتوپدی در پونک تهران منصرف نشوند چرا که انجام این عمل جراحی توسط پزشک ماهر عوارض و مشکلات احتمالی کمتری را در پی خواهد داشت.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در تهران

وضعیت مفصل

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه تعویض مفصل زانو وضعیت کلی بیمار و وضعیت مفصل زانو است. با توجه به وخامت مشکل و سختی جراحی پزشک هزینه دستمزد را مشخص کرده و هزینه خرید پروتز مصنوعی زانو نیز مشخص می‌شود. بنابراین وخامت مشکل مفصل زانو از عوامل موثر در قیمت عمل زانو است.

هزینه خرید مفصل مصنوعی

با توجه به هزینه خرید مفصل مصنوعی هزینه تعویض مفصل زانو نیز تغییر می‌کند. هزینه خرید مفصل مصنوعی با توجه به نوع و اندازه پروتز مورد استفاده تعیین می‌شود. هر چقدر که وخامت مشکل مفصلی بیشتر باشد امکان دارد این هزینه ها نیز افزایش پیدا کنند.

دستمزد کادر جراحی

در اتاق عمل اعضای کادر جراحی از جمله متخصص هوشبری، پرستار، تکنسین و … نیز حضور خواهند داشت. بنابراین هزینه دستمزد کادر جراحی نیز به دیگر هزینه های تعویض مفصل زانو اضافه خواهد شد.

هزینه اتاق عمل و مرکز جراحی

علاوه بر دستمزد پزشک و کادر جراحی باید برای مرکز جراحی نیز هزینه ای را در نظر بگیرید. هزینه های اتاق عمل شامل تجهیزات مورد استفاده، امکانات اتاق عمل و امکانات بستری می‌باشد. در صورتی که تجهیزات مرکز جراحی بیشتر باشد هزینه عمل زانو نیز افزایش خواهد یافت.

مراقبت های قبل و بعد از عمل

هزینه ارزیابی های قبل از عمل، تست های تشخیصی، فیزیوتراپی و مراقبت های بعد از عمل می‌تواند بر هزینه کلی جراحی تعویض مفصل زانو بیفزاید. معمولا جراحان ارتوپدی برای بهبود موفقیت آمیز جراحی، تعدادی جلسه فیزیوتراپی را توصیه خواهند کرد. مراقبت های جامع قبل و بعد از عمل می‌تواند به نتایج بهتر جراحی کمک کند، اما ممکن است هزینه کل را نیز افزایش دهد.

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در تهران  چقدر است؟

موقعیت مکانی

علاوه بر مهارت پزشک و عواملی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، موقعیت مکانی و جغرافیایی محل جراحی نیز تاثیر بسیاری بر روی هزینه تعویض مفصل زانو دارد زیرا در موقعیت های بهتر میزان امکانات و ابزار مورد استفاده برای جراحی به روزتر و پیشرفته تر خواهند بود که بر میزان هزینه ها تاثیر می‌گذارند.

مدت زمان بستری

مدت زمان بستری با توجه به شرایط بیمار و توصیه جراح در افراد مختلف، متفاوت می‌باشد. اقامت طولانی تر در بیمارستان معمولا هزینه های بیشتری به همراه خواهد داشت.

روش جراحی زانو

یکی دیگر از عواملی که در تعیین میزان هزینه های جراحی تعویض مفصل زانو موثر می‌باشد، نوع جراحی مورد نیاز می‌باشد. در این راستا مقرون به صرفه ترین جراحی، تعویض مفصل زانو به صورت جزئی می‌باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که تعویض جزئی جایگزین تعویض کامل زانو نمی‌شود و روش جراحی با توجه به میزان بیماری و صلاحدید پزشک انتخاب می‌شود.

آیا هزینه جراحی تعویض مفصل زانو تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو می‌تواند توسط بیمه پوشش داده شود، اما بستگی به جزئیات خاص بیمه شما دارد. به طور کلی، بسیاری از طرح‌های بیمه هزینه جراحی تعویض مفصل زانو را پوشش می‌دهند، زیرا از نظر پزشکی برای افرادی که درد شدید زانو و محدودیت حرکتی دارند، جراحی تعویض مفصل زانو یک عمل ضروری محسوب می‌شود. پیش از انجام عمل جراحی تعویض مفصل زانو، مهم است که با مشاورین بیمه خود تماس بگیرید تا از پوشش خود و هرگونه هزینه های احتمالی مطلع شوید. برخی از طرح های بیمه ممکن است نیاز به مجوز قبلی برای جراحی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است شرایط خاصی را برای جراح یا امکاناتی که در آن جراحی انجام می‌شود، داشته باشند. به همین منظور برای اطلاع دقیق از پرداخت هزینه ی جراحی توسط بیمه ی خود حتما با آنان صحبت کنید.

سوالات متداول درباره هزینه تعویض مفصل زانو

سنجش تراکم استخوان

دکتر حبیب رشادی

جراح و متخصص استخوان و مفاصل عضو انجمن آسیب های ورزشی، جراحی زانو و آرتروسکوپی اروپا دوره های تکمیلی جراحی های تعویض مفصل زانو و آسیب های ورزشی از انگلستان دوره های تکمیلی جراحی بازسازی منیسک و رباط های صلیبی از اتریش

2 Responses
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *